Emekliye Kredi Nedir?

Emekliye kredi sadece emeklilere özel bir ihtiyaç kredisidir. Normal ihtiyaç kredilerinden farklıdır, çünkü emekli maaşları devlet garantisindedir. Özel bir şirkette çalışanın maaşından farklıdır. Özel şirkette çalışanlar her an işten kovulabilir ya da kendi istekleri ile ayrılabilirler. Fakat bir insan bir kere emekli oldu mu maaşı ölene kadar geçerlidir. Bu da bankaların normalde emeklilere kredi vermeleri için can atacağı bir durumdur. Fakat her zaman bu durum böyle olmuyor maalesef. Bunu etkileyen bir çok faktör var. Ama Şunu söyleyebiliriz eğer emekliyseniz kredi alma şansınız çok fazla. Yeter ki Emekliye Kredi Başvurusunun nasıl yapılacağını bilin. Eğer zaten kredi kullanıyorsanız, maaşınızın bir bölümü kredi ödemelerine gidiyorsa emekliye krediden faydalanamayabilirsiniz. Bir uzmana ihtiyacınız olabilir.

Neden Her Emekli Kredi Alamaz?

Emeklilik, yıllarca çalışıp kazanılan bir haktır. Emekli maaşları da garantili, haciz konulamayan maaşlardır. Dolayısı ile normalde her bankanın emeklilere kredi vermek için can atmaları gerekir. Fakat ülkemizde maalesef durum pek böyle değildir. Bunun bir çok nedeni var. Şu anda kullandığınız krediler mesela. Maaşınızın ne kadarının kredi ödemelerine gittiği bankalar için önemlidir. Eğer maaşınızın 3/4'ü kredi ödemesine gidiyorsa bankalar size kredi vermeyebilir. Ya da kredinin ödenmemesi durumunda maaşınıza normal çalışanlar gibi haciz koyamayacağı için kredi vermek istemeyebilirler. Ve bunun gibi daha bir çok neden sayabiliriz. Emekli olduğunuz halde kredi alamıyorsanız, bir uzman kredi danışmanına ihtiyacınız var demektir.

Emekli Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

Bir emekli kredi alamıyorsa bunun çok kolay halledecek küçük nedenlerden olduğunu bilmesi gerekir. Ama bu küçük, hemen halledilecek problemler bile her emekli için değiştiği için kesinlikle bir uzman kuruluşa danışması gerekir. İşte biz burada devreye giriyoruz. Eğer emekliyseniz ama kredi alamıyorsanız bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Kredi Alamayan Emekli Kredi Almak İçin Neden Bir Uzman Kuruluşa Danışmalı?

Bazen küçücük nedenler emeklinin kredi alabileceği halde kredi almasına engel olur. Bir emekli benim maaşım garantili neden bana bankalar kredi vermiyor diye düşünebilir. Bunun büyük nedenleri olduğu gibi bazen de ufacık hatalardan dolayı emekliler kredi alamayabilir. Bizim uzmanlığımız burada devreye giriyor. Bazen ufacık bir işlemle krediniz almanızı sağlıyoruz, gerekirse büyük problemlerinizi de çözüp emekliye kredi almasının önündeki engelleri çözüyoruz.

Bizi arayın durumunuzu ücretsiz inceleyelim. Kredinizi almanız için bütün profesyonelliğimizi kullanıp kredinizi çıkartalım.