PTT Kredi Nedir ve Nasıl Alınır?

PTT kredi, PTT A.Ş. ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla sunulan bir kredi seçeneğidir.

PTT kredi ile ihtiyaç, taşıt, konut, eğitim gibi farklı amaçlar için uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile finansman sağlayabilirsiniz. PTT kredi almak için PTT şubelerine başvurmanız yeterlidir. PTT kredi başvurusu yaparken, nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ve kredi talep formunuzun yanınızda olması gerekmektedir. PTT kredi başvurunuz, anlaşmalı bankalar tarafından değerlendirilecek ve kredi onayınız durumunda paranız PTT hesabınıza yatırılacaktır.

PTT, namı değer ulusal postahanemiz son yıllarda bazı bankalarla anlaşarak emeklilere kredi almaları konusunda aracılık yapmaktadır. Kredi veren PTT değil bankalardır. Onun için PTT'den kredi diye bir şey yoktur. PTT burada sadece emekli maaşlarını kendi bünyesinde toplamak amacındadır. Bu yüzden çoğu durumdan PTT'den kredi almak emekliler için çok avantajlı olabilir.

PTT Kredi Avantajları Nelerdir?

PTT kredi, birçok avantaj sunan bir kredi seçeneğidir. PTT kredi ile ilgili bazı avantajlar şunlardır:

  • PTT kredi, PTT şubelerinden kolayca başvurulabilir. PTT şubeleri, Türkiye’nin her yerinde bulunmaktadır. Bu sayede, kredi başvurusu için banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.
  • PTT kredi, uygun faiz oranları ve esnek vade seçenekleri ile cazip bir kredi alternatifidir. PTT kredi faiz oranları, anlaşmalı bankaların güncel faiz oranlarına göre belirlenmektedir. PTT kredi vade süresi ise, kredi türüne ve tutarına göre değişmektedir. PTT kredi ile 36 aydan 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır
  • PTT kredi, PTT kart ile kullanılabilir. PTT kart, PTT hesabınıza bağlı bir banka kartıdır. PTT kart ile PTT ATM’lerinden veya anlaşmalı banka ATM’lerinden kredi taksitlerinizi ödeyebilir, nakit çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. PTT kart ile ayrıca, PTT Bonus programından yararlanabilir ve alışverişlerinizde bonus kazanabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler ve İşleyiş

PTT Kredi başvurusu için gerekli belgeler ise oldukça basit. Kimlik kartınız, emekli maaşınızın olduğu bankanın hesap bilgileri ve son 3 aya ait gelir belgesi yeterli olacaktır.

Kredi başvurusu sonrasında, başvurunuz değerlendirilecek ve uygun görüldüğü takdirde kredi onaylanacaktır. Krediniz onaylandıktan sonra, belirtilen banka hesabınıza kredi tutarı yatırılacaktır.

Sonuç olarak, emekliyseniz ve maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak için finansal destek arıyorsanız, PTT Kredi sizin için bir seçenek olabilir. Uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

PTT Kredi Veriyor Mu??

Az Önce belirttiğimiz gibi kredi veren PTT değil bankalardır. PTT'nin amacı sadece emekli maaşlarını toplamaktır. ama şunu asla aklınızdan çıkarmayan krediyi veren PTT değil bankalardır. Sonuçta Kredinizi onaylayacak olan yine bankalarıdır.

Kredi Çıkmıyorsa Son Yol PTT'den Krediye Başvurmak Mı?

Asla değil; krediniz çıkmıyorsa PTT'den krediye başvurmanız hiç bir şey değiştirmez. Kredi alamayan emeklinin kredi alması için kredi danışmalığı alması gerekir. Bu danışman bazen ufak bir borcun kapatılmasıyla, promosyon yüzünden vb benzeri aklınıza gelmeyecek her şeyi inceler ve krediniz çıkartır.

Bizi arayın durumunuz ücretsiz inceleyelim. Kredinizi almanız için bütün profesyonelliğimizi kullanıp kredinizi çıkartalım.

Umarım bu bilgiler size yardımcı olur. Yine de kredi alamıyorsanız bizi hiç çekinmeden 0539 743 69 20 numaralı telefondan arayıp kredinizi alabilirsiniz.